U nedjelju eko-akcija čišćenja obale jezera Kop Šićki Brod
Eko-ronilačka grupa invalida organizuje eko-akciju čišćenja obale jezera Kop Šićki Brod i pristupnog puta, koja će biti održana u nedjelju, 31. maja 2026. godine, s početkom u 11 sati.
Okupljanje učesnika planirano je kod strelišta. Cilj akcije je očuvanje prirodnih vrijednosti ovog lokaliteta te podizanje svijesti građana o važnosti zaštite životne sredine.
Organizatori pozivaju građane, ljubitelje prirode, sportske i ekološke entuzijaste da se pridruže akciji i daju svoj doprinos očuvanju jezera Kop Šićki Brod za buduće generacije.
Akciju podržava Ministarstvo prostornog uređenja i zaštite okolice Tuzlanskog kantona.
