Koncert Mješovitog odsjeka JU Osnovne muzičke škole Tuzla 18. maja
JU Osnovna muzička škola Tuzla organizuje koncert Mješovitog odsjeka, koji će biti održan u ponedjeljak, 18. maja 2026. godine, sa početkom u 18 sati u Koncertnoj dvorani „Asim Horozić“ u zgradi škole.
Kako ističu iz škole, mjesec maj tradicionalno donosi brojne nastupe i koncerte učenika, a publiku i ovoga puta očekuje raznovrstan program ispunjen muzikom, plesom i talentom mladih izvođača.
Na koncertu će nastupiti učenici solo pjevanja, klarineta, flaute, saksofona i baleta, a riječ je o jednom od najraznovrsnijih odsjeka škole koji okuplja različite umjetničke izraze i muzičke stilove.
Na programu će učestvovati učenici iz klasa Dženane Huseinagić, Željke Marinić, Zerine Azabagić, Maide Jogunčić i Nedima Hrnjića, dok je klavirska saradnja povjerena Amili Rančić.
Iz škole pozivaju sve ljubitelje muzike i umjetnosti da svojim prisustvom podrže mlade talente i uživaju u večeri posvećenoj muzici i scenskoj umjetnosti.